Centrum současného umění a architektury už se projektuje

Rada města schválila smlouvu na projekční práce s ateliéry AFF a Malý Chmel, které se svým společným návrhem vyhrály architektonickou soutěž na rekonstrukci stávajícího Domu umění na náměstí. Projekční práce, kterým bude předcházet dopracování soutěžního návrhu, mají trvat zhruba jeden a půl roku.

„Po ukončení projekčních prací začneme hledat stavební firmu, která rekonstrukci provede – předpokládáme, že ve druhém pololetí 2023,“ uvedl náměstek Juraj Thoma (HOPB). Rekonstrukce by měla stát zhruba 70 milionů korun a město by na ni mohlo získat až 85% evropskou dotaci prostřednictvím Integrované teritoriální investice, ITI Českobudějovické aglomerace, kde Centrum představuje jeden ze strategických projektů.

 Nové Centrum současného umění a architektury bude mít mnohem širší funkce než stávající Dům umění. Nejenže se modernizují a rozšíří prostory pro Galerii současného umění, ale vznikne zde vzdělávací centrum, a navíc se do přízemí budovy z radnice přesune i Turistické informační centrum.

Významnou změnu můžeme očekávat i v zadním traktu objektu, který se otevře veřejnosti, a v podkroví, kde díky prosklené střeše vznikne vyhlídka na náměstí. „Poslední patro se celé otevírá a vzniká tam velká multifunkční terasa. Ta bude otevřena i směrem do náměstí. Provoz Centra bude celoroční, měly by se tam konat nejrůznější aktivity, od vzdělávacích programů až po promítání,“ dodal Thoma.

Stránka byla upravena 29. 10. 2021.