Nadace ČEZ

logo nadace ČEZPodpora Nadace ČEZ směřuje především do tří oblastí: podpora aktivit dětí a mládeže (výstavba Oranžových hřišť), podpora handicapovaných spoluobčanů (putovní Oranžové kolo) a aktivní spolupráce s regiony.

Projekt „Oranžová hřiště“ je zaměřen na podporu výstavby dětských a sportovních hřišť.  Nově budovaná hřiště zohledňují nejnovější poznatky v oblasti bezpečné hry, podpory dětské kreativity a rozvoje motoriky.

Po významných kulturních, sportovních a společenských akcích v České republice putuje nadační „Oranžové kolo“. Dobrovolní cyklisté roztočí pedály kola po dobu jedné minuty a svým výkonem podpoří jednu ze dvou neziskových organizací.

Nadace věnuje značnou pozornost i podpoře regionů. Finanční příspěvky směřují do podpory veřejně prospěšných projektů v různých oblastech, například do  školství, vědy a výzkumu, kultury, sportu, zdravotnictví, sociální oblasti a životního prostředí.

Z Nadace ČEZ získalo statutární město prostředky na vybudování dětského hřiště v městské části Suché Vrbné – ul. Suchovrbenská. Jde o lokalitu s rozvíjející se zástavbou rodinných domů, kde vzrůstá počet mladých rodit s dětmi. Vybudování Oranžového hřiště byla rozšířena možnost sportovního vyžití dětí.

Celkové náklady: 2.972.562,-
Přidělená dotace: 1.000.000,-

Stránka byla upravena uživatelem Josef Šmejkal, 5. 5. 2022.